× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.

Jak poradzić sobie z rozdwajającymi się paznokciami?

paznokcie

Stan paznokci wpływa bezpośrednio na ogólny wygląd zewnętrzny każdego człowieka. Dłonie są przecież naszą wizytówką. Pokazujemy je wszystkim na co dzień, zwłaszcza jeśli pracujemy w branżach związanych z obsługą klienta. A na wygląd dłoni najmocniej wpływają paznokcie, dlatego to o nie powinniśmy zadbać ze szczególną troską. Jeżeli płytka paznokciowa zaczęła się ostatnio mocno rozdwajać i totalnie nie potrafimy sobie z nią poradzić, koniecznie wypróbujmy jedną z opisanych niżej metod. Sprawmy, by nasze paznokcie znowu świetnie wyglądały i byśmy nie musieli się za nie już więcej wstydzić.

Na samym początku wypróbujmy stary sposób polegający na wzmacnianiu paznokci olejkiem rycynowym. Sam olejek kupimy w każdej aptece i drogerii za kilka złotych. Jest to taki, ale jakże skuteczny preparat, który od dawien dawna słynie ze swoich właściwości pielęgnacyjnych. Zawarte w nim witaminy A i E dbają o nasz wygląd. Nie bez powodu nazywa się je witaminami urody. Dzięki nim możemy wzmacniać zarówno swoje paznokcie, jak i pielęgnować włosy, rzęsy i brwi. A oto przepis na prosty zabieg, z pomocą którego nasze płytki szybko powrócą do swojego pierwotnego stanu.

Przygotujmy im nawilżającą i regenerującą kąpiel. Nalejmy do miseczki odrobinę ciepłej wody i wymieszajmy ją z jedną dużą łyżką olejku rycynowego. W takiej kąpieli zamoczmy rozdwojone paznokcie i przytrzymajmy je w niej przez ok. kilkanaście minut. Po tym czasie możemy wsmarować w nie jeszcze jakiś balsam. Dzięki tej metodzie wygląd paznokci na pewno szybko ulegnie poprawie.